Harmonelo produkty

HARMONELO

Túžite dosiahnuť absolútnu fyzickú i duševnú harmóniu a žiť spokojnejší život? Harmonelo je značka produktov, ktorá vám môže tieto prianie splniť. V ponuke ich produktov nájdete niekoľko druhov sirupov, určených na rôzne zdravotné aj psychické ťažkosti

Čo  to  znamená

Písmenko „H“, ktoré znamená napr. v hudbe notu, je ôsme písmeno latinskej abecedy, ktoré sa vyvinulo z gréckeho písmena éta. A Éta má v systéme gréckych čísloviek hodnotu 8. No a keď číslovku osem položíme, vznikne symbol, reprezentujúci NEKONEČNO, je to tak?

 Symbol „∞“ potom značí silu, stabilitu a večnú hodnotu. Matematický symbol nekonečna je nekonečná slučka, ktorá znamená prakticky neobmedzené a nikdy nekončiace možnosti. Starodávne chápanie spája nekonečno s neohraničeným koncom a priamo dokonalým bytím.

 A čo znamená motýľ? Najjednoduchším a najzákladnejším významom je krása, milosť a dobrá vôľa. Motýle sú hlbokou a mocnou reprezentáciou života. Veľa kultúr spája motýľa s našimi dušami a so symbolom vzkriesení. Po celom svete ľudia vnímajú motýľa ako zmenu, nádej a vytrvalosť. Motýľ je dlhodobým symbolom predstavujúcim vieru, prírodu, premenu a slobodu!

 
 
Harmonelo Bifi - probiotikum na črevnú mikrobiotiku 500ml

bifi-hi

Kúpiť

Podrobný popis

Chutný sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov. Probiotiká sú šetrne ošetrená tzv. Tyndalizačnou technológiov, nedochádza tak k narušeniu probiotického účinku a priateľské baktérie si zachovávajú svoj účinok.
Uvádzame na trh úplne nový doplnok stravy, ktorého hlavným cieľom je pôsobiť priaznivo na črevnú mikrobiotu - napomáha k udržaniu jej normálneho stavu a zároveň k lepšej a hladšie priechodnosti čriev. Jednou z najväčších výhod je potom možnosť použitia aj v neštandardných prípadoch, keď nie je odporúčané užívať bežne dostupné probiotiká. Zvyšuje príjem bifidobaktérií.

 Hlavné výhody:

• Vysoká koncentracia bifidobakterií
• Sirup sa rýchlo vstrebáva – vysoká biologická dostupnosť aktivných zložiek
• Jednoduché použitie
• Bez lepku a mliečných zložiek
• Sladené rozpustnou vlákninov a steviol-glykosidy získane z rastliny stévie
• Podporuje zvýšenie čitnosti stolice a pravidelného vyprazdňovania
• Produkt je posilnený čistým inulinom, který vytvara silný synergický efekt na priateľské črevne baktérie
• Nízký glykemický index

 Zloženie aktivných látok v jednej dávke:

Harmonelo BIFI obsahuje vyvážený komplex 12 rôzných probiotických kmeňov* v počte 10 miliard priateľských bakterií v základnej dennej dávke. Čekanková vláknina 2,7 g v dennej dávke. Steviol-glykosidy (stévie) 10 mg.

 K čomu prispievá Harmonelo Bifi:

 • Zvýšený príjem bifidobakterií
• Normálnemu stavu črevnej mikrobioty
• Lepšia a hladšia priechodnosť čtriev
• Zvýšená činosť stolice 

Rozpustná vláknina


Nová generácia prebiotik na bázi upravených, enzymaticky ztekutených čakankových fruktooligosacharidov (FOS) prispievá k prirodzenej obnove črevnej mikrobioty. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, jak v tenkom, tak  v hrubom. Tuto vlákninu nevie naše tělo využít, stráviť ani vstrebať. Je však dôležitov živinou pre naše prospěšné črevné bakterie.
Mimoto podporuje množenie bakterií bifidogenneho typu v črevách. V tom hrubom naviac zvyšuje produkci butyrátu priatelskými črevnými bakteriami. Butyrát je pro naše tělo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre buňky črevnej sliznice a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

  Probiotika a prebiotika


WHO – Světová zdravotnická organizace definuje probiotika jako živé organismy, které, sú aplikované v adekvátnom množstve, pôsobia priaznivo na zdravotný stav hostitela.


Probiotické kultury, které používame, sú testované a bezpečné priateľské bakterie, čo prirodzene obývaju ludské trávice ústrojenstvo. Obecně sú probiotika chápana ako látky príznivo ovlivňujúce vývoj črevnej mikrobioty.
Prebiotika sú pre člověka nestravitelné látky, jejich konzumacia má priaznivý fyziologický účinok na hostitela. Toho je dosiahnuté selektivnou stimulaciov rastu alebo aktivitou niekterých kmeňov črevnej mikrobioty. Nejčastejšie se jedná o oligosacharidy (FOS), vlákninu, pektiny a celulózu. S nadsázkou ide povedať, že prebiotika sú potravou pre probiotika.


Mikrobiálné společenstvo sú jedny z nejstarších organismou a součást našeho sveta. Nachádzajú sa všade. Vo vzduchu, vo vode, v potrave i vnútri našeho teľa. Preto je dobré žít s nimi v harmonii. 

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)


Stévia je volne rastucí ker v tropických a subtropických oblastiach Jižnej a Střednej Ameriky. Hlavná sila tohoto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviosid. Ta je 200 300krát sladšia než sacharóza a má zanedbatelný energetický obsah. Po staletí bola a je stévie využívána v přírodnej medicíne a proto sme zvolili jako sladidlo právě Steviol-glykosidy.

Čakanka  zloženie:


Extra silná rozpustná vláknina z koreňa čekanky obecnej (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidu***, (regulátor kyselosti) kyselina citrónová, inulin, tyndalizovaná probiotika 10 miliard z 12 probiotických kmeňov (Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri, Streptococcus thermophilus ), (konzervanty) sorban draselný a benzoan sodný, aroma lesní plody, steviol-glykosid, xantanová guma. 

Dávkování:


1× denne 20 ml, sirup lde konzumovať priamo, poprípade ide doporučenú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji. Jedná se o doplnok stravy, který není vhodný pro těhotné či kojacé ženy a pre deti do 3 rokov. Není určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Ukládejte mimo dosah detí. 

 

 

Harmonelo Probio - k udržaniu črevnej mikrobioty a lepšej a hladšej priechodnosti čriev 500ml

 

 Kúpiť

Doplnok stravy Harmonelo Probio je sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov šetrne ošetrených tzv. Tyndalizační technológiou, vďaka ktorej si probiotiká zachovávajú svoj účinok. Odporúčaná dávka obsahuje probiotikum vyrobené z 10 miliárd baktérií. Produkt je posilnený čistým inulínom, čím sa vytvára silný synergický efekt na priateľské črevné baktérie.

 Hladké zažívanie po celý deň

Chutný sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov. Probiotiká sú šetrne ošetrená tzv. Tyndalizační technológií, nedochádza tak k narušeniu probiotického účinku a priateľské baktérie si zachovávajú svoj účinok.
Uvádzame na trh úplne nový doplnok stravy, ktorého hlavným cieľom je pôsobiť priaznivo na črevnú mikrobiotu - napomáha k udržaniu jej normálneho stavu a zároveň k lepšej a hladšie priechodnosti čriev. Jednou z najväčších výhod je potom možnosť použitia aj v neštandardných prípadoch, keď nie je odporúčané užívať bežne dostupná probiotiká.

 Hlavné výhody:

  •      Sirup sa rýchlo vstrebáva - vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
  •      Jednoduché použitie
  •      Bez lepku a mliečnych zložiek
  •      Sladené rozpustnou vlákninou a glykozidy steviolu získanými z rastliny stévia
  •      Podporuje zvýšenie frekvencie stolice a pravidelné vyprázdňovanie
  •      Produkt je posilnený čistým inulínom, ktorý vytvára silný synergický efekt na priateľské črevné baktérie
  •      Nízky glykemický index

Zloženie aktívnych látok:

Harmonelo Probio obsahuje vyvážený komplex 12 rôznych probiotických kmeňov * v počte 10 miliárd priateľských baktérií v základnej dennej dávke. Čakanková vláknina 2,7 g v dennej dávke. Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.

 Čomu prispieva Harmonelo Probio:

  •      Normálnemu stavu črevnej mikrobioty
  •      Lepšie a hladšie priechodnosti čriev
  •      Zvýšenie početnosti stolice

 Rozpustná vláknina

Nová generácia prebiotík na báze upravených, enzymaticky ztekucených čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikrobioty. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Je však dôležitou živinou pre naše prospešnej črevnej baktérie.

Okrem toho podporuje množenie baktérií bifidogenního typu v črevách. V tom hrubom navyše zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

 Probiotiká a prebiotiká

WHO - Svetová zdravotnícka organizácia definuje probiotiká ako živé organizmy, ktoré, ak sú aplikované v dostatočnom množstve, pôsobí priaznivo na zdravotný stav hostiteľa.

Probiotické kultúry, ktoré používame, sú testované a bezpečné priateľské baktérie, ktorý prirodzene obývajú ľudské tráviace ústrojenstvo. Všeobecne sú probiotiká chápaná ako látky priaznivo ovplyvňujúce vývoj črevnej mikrobioty.

Prebiotiká sú pre človeka nestráviteľné látky, ktorých konzumácia má priaznivý fyziologický účinok na hostiteľa. Toto je dosiahnuté selektívnou stimuláciou rastu alebo aktivity niektorých kmeňov črevnej mikrobioty. Najčastejšie sa jedná o oligosacharidy (FOS, GOS), vlákninu, pektíny a celulózu. S nadsádzkou sa dá povedať, že prebiotiká sú potravou pre probiotiká.

Mikrobiálne spoločenstvá sú jedny z najstarších organizmov a súčasť nášho sveta. Nachádza sa všade. Vo vzduchu, vo vode, v potrave aj vo vnútri nášho tela. Preto je dobré žiť s nimi v harmónii.

 Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)

Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Tá je 200-300krát sladší ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sme zvolili ako sladidlo práve Steviol-glykozidy.

 Zloženie:

Rozpustná vláknina z koreňa čakanky obyčajnej (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidov **, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), inulín, tyndalizovaná probiotiká - 12 kmeňov (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium infantis, Streptococcus thermophilus), sorban draselný a benzoan sodný (konzervanty), aróma lesné plody, steviol-glykozid, xantanová guma.

 Dávkovanie:1 × denne 20 ml, sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné či dojčiace ženy a pre deti do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.

 Bohužiaľ podľa súčasnej legislatívy a NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré platia od 14.12.2012, nám neumožňuje popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus. Mohli vzbudiť dojem zakázaného zdravotného alebo liečebného účinku bylín a prírodných látok aj napriek tomu, že sa používajú stovky rokov a pomohli mnohým ľuďom

 

Harmonelo FLEXI – prebiotiká – podpora črevnej mikroflóry, zdravý životný rytmus, 500ml

Flexi-hi_4

 Kúpiť

Harmonelo FLEXI –prebiotiká – podpora črevnej mikroflóry, zdravý životný rytmus, 500ml
Tekutý výživový doplnok Harmonelo Flexi s pomarančovou príchuťou obsahuje jedinečnú zmes kolagénu, MSM, chondroitínu a boswelie. Obsahové látky glejoživice kadidlovníka pílovitého (Boswellia serrata) prispievajú k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Základom sirupu je 85 % rozpustná čakanková vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá podporuje priateľské črevné baktérie.
Doprajte harmóniu svojmu pohybu
Užívanie tohto sirupu (bez cukru) napomáha predovšetkým normálnemu stavu kĺbov a kostí. Podporuje funkciu črevného traktu a tiež správnu činnosť srdca. 
Hlavné výhody: 

    Sirup sa rýchlo vstrebáva – vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek      Jednoduché použitie      Bez lepku, mliečnych zložiek      Sladené rozpustnou vlákninou a glykozidmi steviolu (stévia)      Podporuje normálny stav kĺbov a kostí      Nízky glykemický index 

Čomu prispieva Harmonelo Flexi:     Normálny stav kostí a kĺbov     Normálne funkcie dýchacej sústavy     Normálna činnosť črevného traktu     Normálnu činnosť srdca a hladiny cholesterolu v krvi     Normálne funkcie reprodukčného systému     Duševné zdravie  Zloženie aktívnych látok v jednej dávke:
Kolagén 5000 mg, MSM 400 mg, Chondroitín sulfát 400 mg, Glukosamín sulfát 100 mg, Boswellia serrata 100 mg, Čakanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.
Boswellia serrata – Kadidlovník pílovitý
Stredne veľký strom pôvodom z Indie a časti Pakistanu, ktorý dorastá do výšky 3-8 metrov. Je bohatým zdrojom kyseliny boswellovej aj rôznych typov terpénov. Tieto látky majú celý rad vynikajúcich účinkov na organizmus.
V ázijskej a africkej ľudovej medicíne využívajú po stáročia jeho pozitívneho pôsobenia. Obzvlášť dlhú tradíciu má kadidlo v indickej strave. A to práve kvôli priaznivému, zdravie podporujúcemu účinku – medzi tie základné patrí pozitívny vplyv na udržanie normálnej funkcie kĺbov a kostí.
Kolagén
Vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá sa nachádza v tkanivách. Kolagén napomáha udržať ideálne vlastnosti chrupavky, šliach, kostí, zubov, ďasien, kože, stien ciev či očnej rohovky. Pri nedostatku kolagénu sa môžu výraznejšie prejaviť príznaky starnutia a zhoršená funkcie pohybového aparátu.
V Harmonelo Flexi je použitý hydrolyzovaný bravčový kolagén, ktorý je človeku najbližší a pre kĺby a pohybový aparát je vhodnou variantou. Hydrolýza zaisťuje účinné štiepenie aminokyselinových reťazcov, a tým zvyšuje vstrebateľnosť a syntézu kolagénu.
MSM – methylsulfonylmethan
Organická zlúčenina síry, ktorá prirodzene tvorí väzbu medzi bielkovinami v koži, kĺboch, šľachách a chrupavkách. Z organicky viazanej síry sa vytvára cenná aminokyselina metionín, ktorú si ľudský organizmus sám nevie vyrobiť, a preto ju musí prijímať v potrave.
Napomáha normálnej kondícii a hybnosti, preto je vhodným doplnkom stravy pri veľkej záťaži kĺbov. Navyše podporuje udržanie krásnych vlasov, pokožky i nechtov.
Glukosamín sulfát je monosacharid, radený do skupiny chondroprotektív. Mikromolekula glukosamínu prejde po orálnom podaní do kĺbového priestoru bez štiepenia stále plne funkčný a vstrebe sa až 90% účinnej látky, na rozdiel od veľkej štruktúry iných molekúl. Chrupavka je tak schopná práve vďaka glukosamínu vytvárať ďalšie potrebné stavebné kamene.
Glukosamín je telu vlastná látka a prirodzená súčasť kĺbovej chrupavky. Ako účinná látka je GS odporúčaný v kombinácii s Chondroitín sulfátom.
Chondroitín sulfát
Polysacharid chemicky radený medzi glykosaminoglukány. Je súčasťou extracelulárnej hmoty spojivových tkanív a tiež fyziologickou súčasťou kĺbovej chrupavky. Chrupavka je spojivové tkanivo v našom tele, ktorá slúži k spevňovaniu okolitých tkanív. Chondroitín sa ďalej vyskytuje v kostiach, rohovke, koži a arteriálnej stene.
Zdrojom bývajú výlučne živočíšne tkanivá, ktoré získavame extrakciou bravčovej chrupavky. Čo je to extrakcia? Extrakcia alebo lúhovanie je metóda získavania látok z rôznych (väčšinou prírodných) materiálov. Extrakciu možno vykonávať za tepla aj za studena. Chondroitín sulfát použitý v Harmonelo Flexi je získavaný extrakciou za studena.
Rozpustná vláknina
Nová generácia prebiotík, na báze enzymaticky skvapalnených čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikrobioty. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Nie je teda pre nás zdroj energie. Je však dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie.
Okrem toho podporuje množenie baktérií bifidogénneho typu v črevách. V hrubom čreve navyše zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha obnove jej integrity (celistvosti).
Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)
Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Tá je 200-300krát sladšia ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sú volené v tomto produkte ako sladidlo práve Steviol-glykozidy.
Zloženie:
Rozpustná vláknina z koreňa čakanky (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidov **, hydrolyzovaný kolagén, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, glukosamín sulfát, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), extrakt glejoživice kadidlovníka (Boswellia serrata), sorban draselný a benzoan sodný ( konzervanty), aróma pomaranč, steviol-glykozid, xantanová guma.
Dávkovanie:
1 × denne 2 cl, sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.
Po otvorení udržujte produkt Harmonelo FLEXI v chladničke
** Vláknina obsahuje zvyškové množstvo zmesi glukózy, fruktózy a sacharózy (max.15%)
Bohužiaľ, podľa súčasnej legislatívy a NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré platia od 14.12.2012, nemôžeme popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus. Mohli by vzbudiť dojem zakázaného zdravotného alebo liečebného účinku bylín a prírodných látok aj napriek tomu, že sa používajú stovky rokov a pomohli mnohým ľuďom.
 

Harmonelo Life – prebiotiká – podpora črevnej mikroflóry, zdravý životný rytmus, 500ml

 harmonelo-life-hi

 Kúpiť

Harmonelo Life je tekutý výživový doplnok na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu štiav z plodu dragon fruit (dračí plod – Pitaya) a goji, fortifikované betaglukánom z hlivy ustricovej. Dračí plod (Dragon fruit) je obľúbený tradičný plod z oblasti strednej Ameriky a Ázie. Plody kustovnice čínskej, čiže goji, sú vďaka svojmu zloženiu označované za superpotravinu 21. storočia. Základom sirupu je 85% rozpustná vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá podporuje priateľské črevné baktérie.

Pre váš harmonický život
Hlavné výhody:
Sirup sa rýchlo vstrebáva – vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
Jednoduché použitie
Bez lepku, mliečnych zložiek
Sladené rozpustnou vlákninou s probiotickým efektom
Nízky glykemický index
Čomu prispieva:
Podpora črevnej mikroflóry
Normálny životný rytmus
KATEGÓRIE: IMUNITA, PRÍRODNÁ LEKÁREŇ, PROBIOTIKÁ A PREBIOTIKÁ, SIRUPY (BEZ CUKRU), VÝŽIVOVÉ DOPLNKY A INÉ
POPIS
ĎALŠIE INFORMÁCIE

Popis
Zloženie aktívnych látok:
Dračí plod (Pitahaya blanca) sušená šťava 500 mg, Kustovnica čínska (Black goji) sušená šťava 500 mg, Betaglukan z hlivy ustricovej 250 mg, Čakanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg

Dragon fruit (Dračí plod / Pitahaya blanca)
Dragon fruit je plod kaktusu z oblasti strednej Ameriky a Ázie. Má tvar bobule a tuhú šupinatú šupku ukrývajúci dužinu. Chuť dužiny je jemná a mierne sladkastá. Niektoré druhy môžu pripomínať melón, iné môžu mať chuť podobnú kiwi. Dragon fruit patrí medzi veľmi obľúbené a chutné ovocie s vysokým obsahom živín na podporu kvality nášho bežného života.

Dračí plod obsahuje dôležité vitamíny, minerály a vlákninu, napriek tomu má nízky obsah kalórií.

Black Goji (Kustovnica čínska / Lycium chinense), sušená šťava
Goji je vďaka svojmu zloženiu označovaná za superpotravinu 21. storočia. Harmonelo Life obsahuje šťavu z Black Goji. Tá je známa svojou vysokou nutričnou hodnotou, ktorá je dokonca oveľa vyššia ako u bežných červených bobúľ. Čierne bobule obsahujú veľké množstvo bielkovín, tukov, uhľohydrátov, voľných aminokyselín, organických kyselín rôznych živín, minerálov, stopových prvkov, alkaloidov a vitamínov. Plody Black Goji navyše obsahujú niektoré esenciálne mastné kyseliny, ktoré v ovocí obvykle nenájdeme. Ďalším pozitívom je tiež obsah veľkého množstva proanthokyanidinov.

Tento druh kustovnice obsahuje doslova gigantické množstvo antioxidantov a prírodných farbív, bio flavonoidov a ďalších prospešných látok.

Betaglukán z hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus)
V Harmonelo Life je použitý purifikovaný, ​​tj. vysoko prečistený ​​extrakt z hlivy ustricovej, ktorá obsahuje široké spektrum prospešných látok. Medzi tie najdôležitejšie patria práve betaglukány – unikátne prírodné polysacharidy – ktoré sú takmer nepostrádateľné pre náš imunitný systém.

Rozpustná vláknina
Nová generácia prebiotík na báze upravených – enzymaticky stekutených – čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikroflóry. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Je však dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie.

Okrem toho podporuje množenie baktérií bifidogénneho typu v črevách. V tom hrubom navyše zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)
Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Tá je 200-300krát sladšia ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sú zvolené ako sladidlo práve Steviol-glykozidy.

Zloženie:
Rozpustná vláknina z čakanky na báze fruktooligosacharidov **, šťava plodu Hylocereus zvlněnného (Dragon Fruit – Hylocereus undatus), šťava plodu kustovnice čínskej (Black Goji – Lycium chinense), betaglukán z hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), sorban draselný a benzoan sodný (konzervanty), steviol-glykozid, xantánová guma.

Dávkovanie:
1x denne 2 cl, sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.

Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 3 rokov. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Po otvorení  sirup  treba uchováť v  chladničke.

 

Harmonelo Lacto

 lacto-hi

 Kúpiť

Harmonelo Lacto obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov. Odporúčaná dávka obsahuje probiotikum vyrobené z 10 miliárd baktérií. Produkt je posilnený čistým inulínom, čím sa vytvára silný synergický efekt na priateľské črevné baktérie.

Jednou z najväčších výhod je možnosť použitia aj v neštandardných prípadoch, keď nie je odporúčané užívať bežne dostupné probiotiká. Zvyšuje hladinu prospešných laktobacilov.

Harmonelo Lacto je chutný tekutý prípravok na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov. Probiotiká sú šetrne ošetrené tzv. tyndalizačnou technológiou, nedocháza tak k narušeniu probiotického efektu a priateľské baktérie si zachovávajú svoj účinok.

Hlavným cieľom je pôsobiť priaznivo na črevný mikrobióm – napomáha udržaniu jeho normálneho stavu a zároveň lepšej a hladšej priechodnosti čriev.

Hlavné výhody:
• Vysoká koncentrácia lactobacilov
• Rýchla vstrebateľnosť – vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
• Jednoduché použitie
• Bez lepku a mliečnych zložiek
• Sladené rozpustnou vlákninou a steviol-glykozidmi získanými z rastliny stévia
• Podporuje častosť stolice a pravidelné vyprázdňovanie
• Produkt je posilnený čistým inulínom, ktorý vytvára silný synergický efekt pre priateľské črevné baktérie
• Nízky glykemický index


Čomu napomáha Harmonelo Lacto:
• Zvýšený príjem Lactobacilov
• Normálny stav črevnej mikrobioty
• Lepšia a hladšia priechodnosť čriev
• Častejšia stolica

Zloženie aktívnych látok v jednej dávke
Harmonelo Lacto obsahuje vyvážený komplex 12 rôznych probiotických kmeňov * v počte 10 miliárd priateľských baktérií v základnej dennej dávke. Čakanková vláknina 2,7 g v dennej dávke. Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.

Zloženie:
Extra silná rozpustná vláknina z koreňa čakanky obyčajnej (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidov **, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), inulín, tyndalizované probiotiká – 10 miliárd z 12 kmeňov (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium infantis, Streptococcus thermophilus), sorban draselný a benzoan sodný (konzervanty), aróma lesné plody, steviol-glykozid, xantanová guma.

** Vláknina obsahuje zvyškové množstvo zmesi glukózy, fruktózy a sacharózy (max.15%)

Probiotiká a prebiotiká
WHO – Svetová zdravotnícka organizácia definuje probiotiká ako živé organizmy, ktoré, ak sú aplikované v dostatočnom množstve, pôsobia priaznivo na zdravotný stav hostiteľa.

Probiotické kultúry použité v produkte sú testované a bezpečné priateľské baktérie, ktoré prirodzene obývajú ľudské tráviace ústrojenstvo. Všeobecne sú probiotiká chápané ako látky priaznivo ovplyvňujúce vývoj črevnej mikroflóry.

Prebiotiká sú pre človeka nestráviteľné látky. Ich konzumácia má priaznivý fyziologický účinok na hostiteľa. Toto je dosiahnuté selektívnou stimuláciou rastu alebo aktivity niektorých kmeňov črevnej mikroflóry. Najčastejšie sa jedná o oligosacharidy (FOS, GOS), vlákninu, pektíny a celulózu. Prebiotiká sú vlastne potravou pre probiotiká.

Mikrobiálne spoločenstvá sú jedny z najstarších organizmov a tvoria súčasť nášho sveta. Nachádzajú sa všade. Vo vzduchu, vo vode, v potrave, aj vo vnútri nášho tela. Preto je dobré žiť s nimi v harmónii.

Rozpustná vláknina
Nová generácia probiotík, na báze enzymaticky skvapalnených čakankových fruktooligosacharidov, prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikroflóry. Pôsobí vo všetkých častiach čreva. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, a preto pre nás nie je zdrojom energie. Je však dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie. Podporuje tiež množenie baktérií bifidogénneho typu v črevách a v hrubom čreve zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami.

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)
Voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach južnej a strednej Ameriky. Obsahuje látku steviozid, ktorá je 200-300 krát sladšia, ako sacharóza a má zanedbateľný energický obsah.

Prípravok možno konzumovať priamo alebo odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.

Upozornenie:
Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.Obsah: 500 ml

* Zoznam probiotických kmeňov obsiahnutých v Harmonelo Probio

Lactobacillus Acidophilus,Lactobacillus rhamnosus Lactobacillus plantarum,Lactobacillus casei

Lactobacillus reuteri,Bifidobacterium bifidum Bifidobacterium lactis,Bifidobacterium longum

Bifidobacterium breve,Bifidobacterium animalis Bifidobacterium infantis,Streptococcus thermophilus

 

 Harmonelo Vitality – prebiotiká – posilnenie imunity, zníženie napätia a únavy, 500ml

 

 vitality_c_bez_ovoce-hi

Kúpiť

Doplnok stravy Harmonelo Vitality je tekutý výživový doplnok na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu aktívnych enzýmov papaínu, bromelaínu a proteázy.

Obsiahnuté Aloe vera pôsobí ako účinný antioxidant, ktorý prispieva k očiste organizmu. Základom nápoja je 85% rozpustná čakanková vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá podporuje množenie priateľských črevných baktérií.

Naštartuj svoju imunitu
Základom nápoja je rozpustná čakanková vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá podporuje množenie priateľských črevných baktérií. Doplnok stravy, ktorý obsahuje prepracovanú kombináciu aktívnych látok. Predovšetkým enzýmov – ako sú papaín, bromelain a proteázy – vhodne doplnených o aloe vera.
Užívanie Harmonelo Vitality prispieva k posilneniu imunitného systému, znižuje napätie a únavu. Udržuje normálnu hladinu cukru v krvi a tiež zdravý stav pokožky. Vďaka absencii živočíšnych enzýmov je produkt vhodný aj pre vegetariánov a vegánov.

Hlavné výhody:
Sirup sa rýchlo vstrebáva – vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
Jednoduché použitie
Bez lepku, mliečnych zložiek
Sladené rozpustnou vlákninou
Prispieva k posilneniu imunitného systému
Má nízky glykemický index
Čo podporuje Harmonelo Vitality:
Prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém
Zmiernenie až odstránenie napätia a únavy
Antioxidant – pomalšie starnutie
Čistenie a detoxikácia
Normálna hladina cukru v krvi
Zdravý stav pokožky
Normálna funkcia črevného mikrobiómu

Popis
Zloženie aktívnych látok:
Aloe pravá, šťava z lístkového gélu juice (Aloe vera) 6660 mg, proteázy (prolyloligopeptidáza z Aspergillus oryzae) 18750 HUT *, proteolytický enzým papaín (z plodu papáje melónovej, Carica papaya) 20 mg, proteolytický enzým bromelain (z plodu ananásovníku, Ananás sp.) 20 mg, Čakanková vláknina 2200 mg, Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.

*) HUT – proteolytické aktivita, vyjadrená hemoglobinovými jednotkami ako tyrozín (1 HUT jednotka je taká aktivita enzýmu, ktoré premenia hemoglobín s koncentráciou 1,1 mg / ml za jednu minútu na tyrozín)

Aloe vera (Aloe pravá čiže Aloe Barbadensis Miller)Patrí medzi sukulenty známe pre svoju schopnosť zadržiavať dostatok vody a živín. Existuje viac ako 200 druhov aloe, ale iba 3 až 4 druhy obsahujú účinné látky.

Harmonelo Vitality obsahuje tú, ktorá je mnohými považovaná za najúčinnejšiu – Aloe Barbadensis (Miller). Tento druh Aloe je pôvodom z Mexika a pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne chemické hnojivá.
Nositeľa zázračných účinkov Aloe vera nájdeme v strede jej listov. Je ním polotekutý priehľadný gél obsahujúci celý rad účinných látok, ktoré prinášajú celé spektrum účinkov. Medzi najvýznamnejšie látky patria špecifické polysacharidy, enzýmy, vitamíny, minerály a stopové prvky, organické kyseliny, aminokyseliny, steroly a ďalšie.

Proteázy a enzýmy
Špecifické zloženie prípravku Harmonelo Vitality predstavuje vysoko účinnú kombináciu fungálnych, lipolytických a proteolytických enzýmov, ktorých účinok je oveľa vyšší ako účinok voľnej pankreatické proteázy obsiahnuté v bežných produktoch. Ide o inováciu, ktorá prekoná mnohokrát zastarané, doposiaľ dostupné výrobky.

Harmonelo Vitality obsahuje vysoko účinnú širokospektrálne proteázu. Neobsahuje enzýmy živočíšneho pôvodu, preto je vhodné pre vegetariánov i vegánov.

Účinné látky papaín a bromelain získavame z ovocia:

Účinnosť je naviac posilnená roztokom fruktooligosacharidov (rozpustnej vlákniny). Táto vláknina prispieva k ochrane enzýmov v tráviacom trakte a tým zvyšuje ich účinnosť. Vďaka použitiu lyofilizačnej technológie – sušenie mrazom – sú enzýmy vysoko stabilné.

Čo je lyofilizačná technológia?
Lyofilizačná technológia, tiež nazývaná sušenie mrazom či desikáciou je metóda sušenia vlhkých materiálov šetrná k obsiahnutým účinným látkam. Enzýmy, ktoré sú použité v Harmonelo Vitality sú získavané práve sušením mrazom, čo je forma sušenia, pri ktorej nedochádza k denaturácii čiže porušeniu štruktúry aktívnych zložiek. Takto sušené látky majú zachovanú účinnosť, akoby boli čerstvé.

Rozpustná vláknina
Nová generácia prebiotík na báze upravených, enzymaticky stekutených čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevného mikrobiómu. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Je však dôležitou živinou prospešné črevné baktérie v našich črevách.
Okrem toho podporuje množenie baktérií bifidogénneho typu v črevách. V tom hrubom navyše zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)

Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Tá je 200-300krát sladšia ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sú zvolené ako sladidlo práve Steviol-glykozidy.

Zloženie:

Rozpustná vláknina z koreňa čakanky obyčajnej (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidov **, aloa pravá (šťava z lístkového gélu), proteázy, papain, bromelain, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), sorban draselný a benzoan sodný (konzervanty), steviol-glykozid , xantanová guma.

Dávkovanie:

1 × denne 20 ml, sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.Po otvoreni syrup treba uchovávať v chladničke.

Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné či dojčiace ženy a pre deti do 3 rokov. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí.

** Vláknina obsahuje zvyškové množstvo zmesi glukózy, fruktózy a sacharózy (max.15%)

Bohužiaľ podľa súčasnej legislatívy a NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré platia od 14.12.2012, nám neumožňuje popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus. Mohli by vzbudiť dojem zakázaného zdravotného alebo liečebného účinku bylín a prírodných látok aj napriek tomu, že sa používajú stovky rokov a pomohli mnohým ľuďom.

 

 Tekuté prebiotiká - Harmonelo CBD - podpora psychiky a duševnej rovnováhy, 500 ml

 CBD_new-hi

 Kúpiť

Harmonelo CBD prispieva k správnej funkcii psychiky a ku správnej činnosti nervovej sústavy.500ml

Podporuje správnu funkciu imunitného systému práve vďaka funkcii CBD, Omega 3 a vitamínu B6.

Doplnok stravy Harmonelo CBD je chutný tekutý prípravok na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny a komplexu biologicky aktívnych molekúl. Hlavnou zložkou je čistý konopný olej s prírodným obsahom CBD. Ďalšou zložkou sú omega-3 esenciálne mastné kyseliny (EFA) z rybieho tuku. Mastné kyseliny sú nevyhnutné pre celkové zdravie a pohodu. Sú dôležité pre ľudské telo, pretože sú súčasťou každej živej bunky v tele. Základom prípravku je koncentrovaná rozpustná vláknina z kukurice, ktorá je veľmi dobre stráviteľná črevnou mikrobiotou a pôsobí teda silne prebioticky – podporuje priateľské
črevné baktérie. Nemá nežiadúce nadúvacie účinky. Ďalej obsahuje vitamín B6, ktorý podporuje správnu funkciu imunitného systému a prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele. To podporuje zdravý životný štýl vrátane psychickej pohody.
Mikrobiálne aktivovaný (fermentovaný) zázvor sa vďaka úprave bakteriálnych enzýmov vyznačuje viacerými jedinečnými vlastnosťami.

Čomu napomáha:

K správnej funkcii psychiky, nervového a imunitného systému

K správnemu fungovaniu tela a  zníženiu hladiny cholesterolu

K podpore črevných baktérií a  podpore krvného obehu

Hlavné výhody:
• Rýchla vstrebateľnosť – vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
• Jednoduché použitie
• Bez lepku a mliečnych zložiek
• Sladené rozpustnou vlákninou a steviol-glykozidmi získanými z rastliny stévia
• Nízky glykemický index

Zloženie:
Voda, rozpustná vláknina z kukurice, rybí olej s obsahom omega 3 mastných kyselín, konopný olej s CBD (2%), vitamín B6 (pyridoxín-hydrochlorid), fermentovaný zázvor, xantanová guma (zahusťovadlo), aróma mäta, konzervanty (sorban draselný a benzoan sodný), sladidlo (steviol-glykozidy).

CBD
Je jedným z kanabinoidov obsiahnutým v konope. CBD pôsobí predovšetkým na CB1 receptory (tie v mozgu). Konopný olej s CBD harmonizuje prirodzené procesy v tele. Pravdou je, že pôsobí priaznivo na zdravie a je predmetom mnohých štúdií. Konopný olej sa lisuje za studena zo semien s prírodným koncentrovaným CBD – Kanabidiolom. Olej je vyrobený z legálnych odrôd konope a obsahuje kokteil kanabinoidov. THCA menej ako 0,005 % hmotnostných, delta 9-THC 0,029 % hmotnostných.

Omega 3
Význam omega-3 mastných kyselín, najmä tých s dlhým reťazcom, známych pod skratkou EPA a DHA, je pre nás zásadný. Omega-3 mastné kyseliny sú skupinou esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú pre náš organizmus nenahraditeľné. Telo si vie vyrobiť Omega-3 mastné kyseliny samo iba v obmedzenom množstve, a preto ich musíme telu dodávať prostredníctvom potravy. Omega-3 mastné kyseliny chránia srdce a cievy, kľúčovú úlohu hrajú aj pre naše správne každodenné fungovanie.

Vitamín B6
Vitamín B6 je vitamín rozpustný vo vode. Všetky formy vitamínu B6 sa môžu vyskytovať v potrave a sú vstrebávané do čreva. Dobrým zdrojom vitamínu B6 sú živočíšne produkty ako napr. pečeň, mäso, vajcia, rastlinné produkty, rôzne druhy ovocia, zeleniny, obilniny alebo celozrnný chlieb. Varením alebo tepelnou úpravou týchto potravín množstvo vitamínu B6 v potrave klesá pre straty vody. Väčšie množstvo tohto vitamínu potrebujú ľudia, ktorí majú veľký prísun bielkovín (profesionálni športovci) alebo ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu.Vit. B6 pomáha tvorbe červených krviniek, normálnej funkcii nervovej sústavy či správne psychickej činnosti. Zohráva významnú úlohu pre pohyb, energiu a prúdenie krvi. Pyridoxín je nápomocný pre naše správne fungovanie, harmóniu a dobrú náladu.

Mikrobiálne aktivovaný (fermentovaný) zázvor
O účinkoch zázvoru bola publikovaná rada štúdií. Mikrobiálne aktivovaný zázvor je výsledkom riadenej fermentácie, kedy je zázvor postupne aktivovaný pomocou vybraných probiotických baktérií. Tieto baktérie postupne menia aktívne zložky zo zázvoru na supermolekuly, ktoré majú výrazne vyššiu vstrebateľnosť a účinnosť.

Rozpustná vláknina
Absolútnou novinkou je použitie novej generácie rozpustnej vlákniny získanej z kukurice. Je šetrná, a napriek tomu si zanecháva základné benefity – pôsobí silne prebioticky, tzn. podporuje množenie priateľských baktérií v našom čreve. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Časť kukuričnej vlákniny nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Môže byť dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie. V hrubom čreve navyše zvyšujú produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

Stévia sladká
Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Stévia je 200-300krát sladšia ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sme zvolili ako sladidlo práve steviol-glykozidy.

 

 Harmonelo Colostrum - udržanie správnej funkcie imunity a kostí 500ml

 26647169_1920-1920

 

 Kúpiť

Harmonelo Colostrum je čisto prírodná tekutina s vitamínom D a K. K udržaniu správnej funkcie imunity a kostí je potrebné pochopiť a spoznať faktory, ktoré vyvolávajú nástup procesu starnutia. Kľúč úspechu hľadajme vo vitamínoch K a D. Prednosťami Colostra, ako hotové, ucelené potraviny, je obsah nevyhnutných vitamínov, nenasýtených mastných kyselín, minerálov, aminokyselín, mliečnych cukrov, rastových a imunitných látok.


Po otvorení udržujte produkt Harmonelo COLOSTRUM v chladničke.

Hlavné výhody: 

• Rýchle vstrebávanie-vysoká biologická dostupnost aktivních látok
• Bez lepku a mliečných zložiek
• Sladené rozpustnou vlákninou
• Nízky glykemický index
• Prírodná tekutina

Zloženie aktívnych látok v jednej dávke:

Bovinné (kravské) colostrum s koncentrovaným obsahom imunoglobulinu 400 mg, Koenzym Q10 (ubichinol) 30 mg, Vitamín K (fyllochinon) 100 µg, Vitamín D3 (cholekalciferol) 5,00 µg, Čakanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykosidy (stévie) 10 mg

 Čomu prispieva:

• Normálna funkcia črevnej mikrobioty
• Vitamín D  k normálnej funkcii imunitného systému
• Vitamín D a K k udržanie normálného stavu kostí a svalov
• Antiageing

  Vitamín K a D

K udržaniu správnej funkcie imunity a kostí je potreba pochopiť a poznať faktory, ktoré vyvolávajú nástup procesu starnutia, spôsobujú výrazný úpadok imunity, ak chceme úspešne predísť rozvoju procesu starnutia (senescencii). Kľúč k úspechu hľadajme vo vitamínoch K a D.

Vitamín D prospieva k normálnej funkcii imunitného systému. Ďalej vitamíny D a K prispievajú k udržaniu normálneho stavu kostí. Vitamín D naviac prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov. 

 Colostrum (mlezivo)

Mnohými je považované za tekuté zlato z dielne matky prírody, ktoré je doslova nabité náložou prírodných látok. Je charakteristické svojou ľahko zlatavou až oranžovou farbou. Táto tekutina je produkovaná mliečnými žľazami rodičky Tura domáceho ihne%d po pôrode a jeho produkcia je časovo obmedzená, preto sa považuje za pomerne vzácny. Colostrum je výnimočné svojím nenahraditeľným zložením, je naplnenné radou aktívnych látok, preto je oprávnené označované ako najideálnejší prírodný elixír mladého i dospelého organizmu. 

Rozpustná vláknina

Nová generácia probiotík, na báze enzymaticky stekutených čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikrobioty. Pôsobí vo všetkých častiach čreva. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, a preto pre nás nie je zdrojom energie. Je však dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie. Podporuje aj množenie baktérií bifidogénneho typu v črevách a v hrubom čreve zvyšuje produkciu butyrátu, priateľskými črevnými baktériami. 

 Stévie sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)

Voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach južnej a strednej Ameriky. Obsahuje látku steviosid, ktorá je 200-300 krát sladšia než sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. r

  Koenzym Q10 (ubichinol)

Ďalšou veľmi dôležitou látkou s aktívnym pôsobením na náš organizmus je Koenzym Q10, ktorý sa prirodzene nachádza v ľudskom tele. S pribúdajúcim vekom jeho produkcia v tele klesá, je doslova spalovaný ako drevo v kachliach. Práve preto je nutné telu Koenzym Q10 dodávať. Potrebuje ho každá bunka a každý sval v tele. Sval, ktorý ho potrebuje najviac a je najviac namáhaný je srdce. 

  Dávkovanie:

1 x denne 20 ml, sirup je možné konzumovať priamo, poprípade možno doporučenú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji. Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov. Nie je určeny ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Ukladajte mimo dosah detí.

 

 Harmonelo Relax

 CLEAN_RELAX_se_stinem_x-hi

 Kúpiť

Výživový doplnok Harmonelo Relax je sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny a komplexu biologicky aktívnych molekúl. Hlavnou zložkou je čistý konopný olej s prírodným obsahom CBD. Ďalšou zložkou sú Omega 3 esenciálne mastné kyseliny (EPA), ktoré pochádzajú z rybieho tuku. Mastné kyseliny sú nevyhnutné pre celkové zdravie a pohodu. Základom sirupu je koncentrovaná rozpustná vláknina z kukurice, ktorá je veľmi dobre stráviteľná črevnou mikrobiotou a pôsobí teda silne prebioticky – podporuje priateľské črevné baktérie. Nemá nežiaduce nadúvavé účinky. Ďalej obsahuje vitamín B6, ktorý podporuje správnu funkciu imunitného systému a prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele pre zdravý životný štýl, vrátane psychickej pohody.
Mikrobiálne aktivovaný (fermentovaný) zázvor sa vďaka úprave bakteriálnych enzýmov vyznačuje množstvom jedinečných vlastností.

Harmonelo RELAX
Harmonelo RELAX prispieva k normálnej psychickej činnosti ak správnej činnosti nervovej sústavy. Podporuje správnu funkciu imunitného systému práve vďaka funkcii CBD, Omega-3 a vitamínu B6. Detailný popis: Harmonelo RELAX Psychická pohoda pod kontrolou Výživový doplnok Harmonelo CBD je sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny a komplexu biologicky aktívnych molekúl. Hlavnou zložkou je čistý konopný olej s prírodným obsahom CBD. Ďalšou zložkou sú Omega-3 esenciálne mastné kyseliny (EPA), ktoré pochádzajú z rybieho tuku. Mastné kyseliny sú nevyhnutné pre celkové zdravie a pohodu. Sú dôležité pre ľudské telo, pretože sú súčasťou každej živej bunky v tele. Základom sirupu je koncentrovaná rozpustná vláknina z kukurice, ktorá je veľmi dobre stráviteľná črevnou mikrobiotou a pôsobí teda silne prebioticky - podporuje priateľské črevné baktérie. Nemá nežiaduce nadúvacie účinky. Ďalej obsahuje vitamín B6, ktorý podporuje správnu funkciu imunitného systému a prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy. Mikrobiálne aktivovaný (fermentovaný) zázvor sa vďaka úprave bakteriálnych enzýmov vyznačuje množstvom jedinečných vlastností. Hlavné výhody:
Rýchle vstrebávanie – vysoká biologická dostupnosť aktívnych látok
Bez lepku a mliečnych zložiek
Sladené rozpustnou vlákninou z kukurice
Šetrný pre zažívanie
Prírodná tekutina
Nízky glykemický index
K čomu prispieva:
K správnej funkcii psychiky, nervového a imunitného systému
Na správne fungovanie tela
Udržanie správnej hladiny cholesterolu
Na podporu črevných baktérií
Na podporu krvného obehu

Zloženie: Čistená voda, rozpustná vláknina z kukurice, rybí olej s obsahom omega-3 mastných kyselín vo forme triacylglycerolov a mastných kyselín, konopný olej s CBD (2 %), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), fermentovaný zázvor, zahusťovadlo (xantánová guma) (sorban draselný a benzoát sodný), sladidlo (steviol-glykozidy), regulátor kyslosti (kyselina citrónová monohydrát), aróma jahoda a čučoriedka. CBD Je jedným z kanabinoidov obsiahnutých v konope. CBD pôsobí predovšetkým na CB1 receptory (tie v mozgu), a to tak, že ich chránia pred aktiváciou. Konopný olej s CBD harmonizuje prirodzené procesy v tele. Pravdou je, že pôsobí blahodárne a je predmetom mnohých štúdií. Konopný olej sa lisuje za studena zo semien s prírodným zakoncentrovaným CBD – Kanabidiolom. Olej je vyrobený z legálnych odrôd konope a obsahuje koktail kanabinoidov. THCA menej ako 0,005 hmotnostných %, delta 9-THC 0,029 hmotnostných %. Omega 3 Význam Omega-3 mastných kyselín, najmä tých s dlhým reťazcom, známych pod skratkou EPA a DHA, je pre nás zásadný.

Omega-3 mastné kyseliny sú skupinou esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú pre náš organizmus nenahraditeľné. Telo si vie vyrobiť Omega-3 mastné kyseliny samo iba v obmedzenom množstve, a preto ich musíme telu dodávať pomocou potravy. Omega-3 mastné kyseliny chránia srdce a cievy, kľúčovú úlohu hrajú aj pre naše správne denné fungovanie.

Vitamín  B6 je vitamín, ktorý je rozpustný vo vode. Všetky formy vitamínu B6 sa môžu vyskytovať v potrave a sú vstrebávané do čreva. Dobrým zdrojom vitamínu B6 sú živočíšne produkty ako napr. pečeň, mäso, vajcia a rastlinné produkty, rôzne druhy ovocia, zeleniny, obilniny alebo celozrnný chlieb. Varením alebo tepelnou úpravou týchto potravín množstvo vitamínu B6 v potrave klesá kvôli stratám vody. Väčšie množstvo vitamínu potrebujú ľudia, ktorí majú veľký prísun bielkovín (profesionálni športovci) alebo ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu. Väčšie dávky pomáhajú tvorbe červených krviniek, normálnej funkcii nervovej sústavy či správnej psychickej činnosti. Hrá veľmi významnú úlohu pri pohybe, energii a prúdení krvi.

Pyridoxín je nápomocný pre naše správne fungovanie, harmóniu a dobrú náladu. Mikrobiálne aktivovaný (fermentovaný) zázvor O účinkoch zázvoru bolo publikovaných množstvo štúdií. Mikrobiálne aktivovaný zázvor je výsledkom kaskády riadených fermentáciou, kedy je zázvor postupne aktivovaný pomocou vybraných probiotických baktérií. Tieto baktérie postupne menia aktívne zložky zo zázvoru na supermolekuly, ktoré majú výrazne vyššiu vstrebateľnosť a účinnosť.

Rozpustná vláknina Absolútnou novinkou je použitie novej generácie rozpustnej vlákniny získanej z kukurice. Je šetrná, a napriek tomu si zanecháva základný benefit - pôsobí silne prebioticky, tzn. podporuje množenie priateľských baktérií v našom čreve. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Časti kukuričnej vlákniny nevedia naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Môžu byť dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie. V hrubom čreve navyše zvyšujú produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži aj ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

Stévia sladká Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríka je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviosid. Tá je 200-300-krát sladšia ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sme zvolili ako sladidlo práve steviol-glykozidy.

Dávkovanie:
2x denne 2 cl, sirup je možné konzumovať priamo, poprípade je možné odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji. Ide o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Pred použitím pretrepať. Sediment nie je na závadu.
Skladovanie: Skladujte v suchu a tme pri teplote 2–8°C. Po otvorení  uchovať v chladničke, spotrebujte do 30 dní.

 

Harmonelo Kidney+

 KIDNEY__SOLO_transparent_rutverec_x-hi

Kúpiť

KIDNEY+ je úplne jedinečný doplnok stravy, ktorý je určený najmä na podporu prirodzenej funkcie obličiek. Vyvinutý bol na základe niekoľkoročného výskumu. KIDNEY+ obsahuje niekoľko účinných & funkčných látok z vybraných bylinných extraktov v kombinácii so živými probiotickými baktériami. Pre zachovanie optimálneho zacielenia účinných látok je tento doplnok stravy rozdelený do dvoch odlišných typov kapsúl, ktoré sú určené na užitie zároveň.

HLAVNÉ VÝHODY: Praktické balenie Bez lepku a mliečnych zložiek Jedinečná kombinácia probiotického mixu a ďalších účinných zložiek Obsah cenných bioaktívnych látok Vhodné aj pre osoby trpiace histamínovou intoleranciou Mix účinných antioxidantov Prirodzená obranyschopnosť a imunitný systém

K ČOMU PRISPIEVA: Celková detoxikácia organizmu Podpora správnej funkcie obličiek Napomáha normálnej činnosti tráviaceho ústrojenstva Podpora črevného mikrobiomu Normálna činnosť močových ciest

AKTÍVNE LÁTKY: Probiotický mix: Hlavný účinok tohto špeciálne navrhnutého probiotického mixu spočíva v degradácii oxalátu (šťavelanu), respektíve v jeho schopnosti znižovať množstvo oxalátu v krvi a moči. Oxaláty sú antinutričné látky. Ide o zlúčeniny prirodzene sa vyskytujúce v niektorých potravinách rastlinného typu (najmä v listovej zelenine). Sú spájané s tvorbou obličkových kameňov, avšak môžu tiež dokonca narúšať vstrebávanie živín. Negatívne môžu ovplyvňovať aj trávenie. Väzbou na vápnik vytvára kryštály, čím zabráni nielen vstrebávaniu vápnika v tele, ale vzniknuté kryštály môžu tiež viezť na ukladanie v podobe obličkových kameňov. Tento unikátny probiotický mix zároveň podporuje aj črevný mikróbiom.

Extrakt plodu ruže šípkovej: Ruža šípková prispieva k normálnej činnosti močového mechúra, obličiek a trávenia. Je považovaná za antioxidant napomáhajúci prirodzenej obranyschopnosti, správnej funkcii imunitného i dýchacieho systému. Prispieva k dobrému stavu Vašej pleti. Môže tiež podporovať normálny stav kĺbov.

Extrakt vňate zlatobyľu obyčajného: Zlatobyľ obyčajný je vytrvalou bylinou z čeľade hviezdnicovité. Zlatobyľu je prisudzované močopudné a dezinfekčné pôsobenie. V ľudovom lekárstve je používaný už od pradávna. Využívaná je najmä jeho vňať. Je cenený na podporu normálnej funkcie obličiek a močových ciest. Prispieva tiež k podpore látkovej výmeny. Obsahuje hneď niekoľko dôležitých bioaktívnych látok, najmä terpenoidy, saponíny, flavonoidy či fenoly, ktoré sú pomerne dobre preskúmané.

Extrakt vňate vrbovky malokvetej: Vrbovka malokvetá je rastlina z čeľade pupalkovitých obsahujúca hneď niekoľko prospešných látok. Cenená je najmä pre svoje antioxidačné účinky. Obsahuje flavonoidy, taníny, glykozidy aj vitamín C. Podporuje normálnu funkciu močových ciest či prostaty. Nápomocná môže byť aj pri menštruačných ťažkostiach av menopauze. Je odporúčaná na celkovú detoxikáciu tela. Často je používaná ako fytoterapeutikum.

ZLOŽENIE : - biele kapsuly: probiotické kultúry (Bifidobacterium lactis BI-04, Lactobacillus acidophilus LA 14 a NFCM, Lactobacillus plantarum LP ONLLY), obal kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza), pektín, plnidlo (mikrokryštalická). - zelené kapsuly: extrakt plodu ruže šípkovej (Rosa canina), extrakt vňate zlatobyľu obyčajného (Solidago virgaurea), extrakt vňaťu vrbovky malokvetej (Epilobium parviflorum), obal kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza), farbivo (meďnaté komplex). Zloženie v 1 dávke:

Denná dávka 2 bielych a 2 zelených kapsúl Denná dávka obsahuje % DRHP*
Extrakt plodu ruže šípkovej (psia ruža) 280 mg -
Extrakt vňate zlatobyľu obyčajného (Solidago virgaurea) 280 mg -
Extrakt vňate vrbovky malokvetej (Epilobium parviflorum) 280 mg -
Probiotiká (Bifdobacterium lactis BI-04, Lactobacillus acidophilus LA14 od NFCM, Lactobacillus plantarum LP ONLLY) 30 mld. CFU**

 2 biele kapsuly s probiotikami a 2 zelené kapsuly s bylinnými extraktmi denne. Ráno 1 biela a 1 zelená, večer 1 biela a 1 zelená. Užívať vždy pred jedlom, zapiť dostatočným množstvom tekutiny (nemala by byť horúca).

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí.

SKLADOVANIE: Neotvorenú dózu uchovávajte v chladničke (pri 4–8 °C). Pred otvorením vyberte dózu z chladničky a nechajte ju temperovať pri izbovej teplote aspoň 3 hodiny. Po otvorení udržujte pri bežnej izbovej teplote. Uistite sa, že je dóza vždy správne uzavretá. Pri nevhodnom skladovaní môže dôjsť k poklesu počtu živých probiotických baktérií. 

 

 Harmonelo Liver

 liver_ctverec_x-hi

 Kúpiť

Výživový doplnok HARMONELO LIVER+ bol vyvinutý špecificky pre podporu pečeňových funkcií a normálnej činnosti pečene. Jedná sa o úplne unikátnu kombináciu živých probiotických baktérií, obohatenú o vybrané vitamíny, cholín a prírodný bylinný extrakt z plodov pestreca mariánskeho, ktorý je účinným a silným antioxidantom a prispieva k celkovej vitalite a harmonizácii organizmu. Denná dávka obsahuje probiotikum z 30 miliárd baktérií. Obsiahnuté probiotické kmene boli špeciálne vybrané pre svoju zvýšenú schopnosť premieňať v čreve primárne žlčové kyseliny na sekundárne. Cholín podporuje normálny metabolizmus lipidov a napomáha udržaniu správnej činnosti pečene. Vitamíny B12 a B6 podporujú tvorbu červených krviniek, normálnu činnosť nervovej sústavy a spolu s vitamínom D3 zaisťujú správnu funkciu imunitného systému. Tento produkt je vhodný aj pre osoby trpiace histamínovou intoleranciou.

HLAVNÉ VÝHODY:

Unikátna kombinácia probiotických zložiek
Vhodné aj pre osoby trpiace histamínovou intoleranciou
Bez lepku a mliečnych zložiek
Doplnenie vybraných vitamínov a ďalších bioaktívnych látok
K ČOMU PRISPIEVA:
Podpora pečeňových funkcií a normálnej činnosti pečene
Očista tela
Správna funkcia imunitného systému a prirodzená obranyschopnosť
Napomáha tvorbe červených krviniek
Normálna činnosť nervovej sústavy
Silný a účinný antioxidant
Podpora normálneho stavu črevnej mikrobioty
Prispieva k správnemu metabolizmus lipidov

AKTÍVNE LÁTKY: Probiotické kultúry: Ide o živé mikroorganizmy, ktoré pozitívne pôsobia na náš organizmus, ak sú podávané v adekvátnom množstve. Môžu priaznivo pôsobiť oi na zažívanie, trávenie i imunitu jedinca. Obsiahnuté probiotické kmene boli špeciálne zvolené pre svoju schopnosť premieňať v čreve primárne žlčové kyseliny na sekundárne, čím významne znižujú nepriaznivé pôsobenie na pečeň. Extrakt z pestreca mariánskeho: Silný a účinný antioxidant napomáhajúci správnej činnosti pečene. Pomáha udržiavať normálne trávenie a prispieva k prečisteniu organizmu. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť.

Vitamín B12: Je nevyhnutný pre správnu funkciu krvotvorby a nervového systému. Podstatný je pre metabolizmus bielkovín, tukov a sacharidov. Prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Jeho nedostatok je spojený s chudokrvnosťou, zhoršením pamäti aj duševnou výkonnosťou. Hlavným zdrojom vitamínu B12 sú živočíšne produkty, v rastlinnej strave sa takmer nenachádza. Vitamín B6: Je podstatný z hľadiska podpory imunitného systému. Nevyhnutný je pre funkciu celého radu enzýmov. Podieľa sa na metabolizme aminokyselín.

Vitamín D3: Radí sa medzi vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch. Je kľúčové hneď pre niekoľko životne dôležitých procesov v našom tele. Vitamín D3 prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi, vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu. Napomáha udržovať normálny stav kostí a zubov, rovnako ako správnu činnosť svalov. Podieľa sa aj na procese delenia buniek. Cholín: Cholín je dôležitou bioaktívnou látkou. V ľudskom tele zastáva podobnú funkciu ako vitamíny. Ide o dôležitý stavebný prvok, z ktorého sa vytvára acetylcholín – dôležitý neurotransmiter. Cholín prispieva k normálnemu metabolizmu lipidov. Je stavebnou látkou, ktorá pomáha sprostredkovávať prenos nervových vzruchov do mozgu a nervosvalovej platničky. Je podstatný pre množstvo biochemických reakcií.

ZLOŽENIE: Probiotické kultúry (Bifidobacterium longum BL100, Bifidobacterium bifidum BB100, Lactobacillus acidophilus LA11, Lactobacillus rhamnosus HN001), extrakt z plodov pestreca mariánskeho, cholín, vitamíny (B6, vitamíny B 3, vitamín B) DÁVKOVANIE: 2 kapsuly denne, 1 ráno a 1 večer, vždy pred jedlom, zapiť dostatočným množstvom tekutiny (nemala by byť horúca).

UPOZORNENIE: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí.

SKLADOVANIE: Neotvorenú dózu uchovávajte v chladničke (pri 4-8 °C). Pred otvorením vyberte dózu z chladničky a nechajte ju temperovať pri izbovej teplote aspoň 3 hodiny. Po otvorení udržujte pri bežnej izbovej teplote. Uistite sa, že je dóza vždy správne uzavretá. Pri nevhodnom skladovaní môže dôjsť k poklesu počtu živých probiotických baktérií. Súčasná legislatíva a

NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré platia od 14.12.2012, nám, bohužiaľ, neumožňuje popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus. Mohli by vzbudiť dojem zakázaného zdravotného alebo liečebného účinku bylín a prírodných látok aj napriek tomu, že sa používajú stovky rokov a pomohli mnohým ľuďom.